עמק חפר

מועצה אזורית עמק חפר

 

מנהלת מח' איכות הסביבה, קיימות ותברואה: ענת בן דרור
מייל: anatbd@hefer.org.il טלפון: 09-8981652
רכזת מיחזור: שמרית בשן מייל: shmritb@hefer.org.il טלפון: 09-8973324 
מזכירת המחלקה: מלכה ריזה מייל: malca@hefer.org.il טלפון: 09-8981665 
מוקד הרשות – 107

מחזור ציוד חשמלי, אלקטרוני, נורות וסוללות

מועצה אזורית עמק חפר בחרה להתקשר עם תאגיד אקומיוניטי ע"מ ליישם את החוק לטיפול סביבתי בציוד חשמלי, אלקטרוני ובסוללות.
תאגיד אקומיוניטי חרת על דגלו להוביל את המהפכה הסביבתית בישראל, בתהליך הטיפול בפסולת אלקטרונית וסוללות, תוך קידום העסקת אנשים מוגבלים.
במסגרת ההתקשרות ניתנת לתושבי הרשות אפשרות למחזר את הפסולת האלקטרונית, החשמלית והסוללות במספר ערוצי טיפול אותן קבעה הרשות בשיתוף אקומיוניטי, ערוצים המפורטים מטה.
חשוב לציין כי המענה המפורט מיועד עבור התושבים בלבד. בתי עסק בתחום הרשות מחויבים בהתקשרות נפרדת עם תאגיד המחזור לפסולת אלקטרונית ויקבלו את המענה לאיסוף פסולת זו ישירות מבית העסק.

פתרונות למחזור פסולת ציוד חשמלי, אלקטרוני וסוללות

  1. מחזור ציוד ביתי באמצעות עגלה ניידת העוברת בין יישובי המועצה. תאום העברה נעשה באמצעות מזכירות הישוב.
  2. מחזור ציוד גדול כמו: מקרר, מ. כביסה וכד' – פינוי מהבית בהשתתפות תשלום של התושב בעלות של 180 ₪. תאום הפינוי דרך מוקד המועצה (107).
  3. הפרדת סוללות – ניתן להפריד סוללות במיכל הייעודי במרכזי ההפרדה למחזור ביישובים וכן בכל סניפי הדואר, שופרסל, סופרפארם ובכל יתר העסקים המשווקים סוללות.
  4. חינוך והסברה – מורות וגננות המעוניינות להעביר הסברה להגברת המודעות בנושא מחזור ציוד חשמלי, אלקטרוני וסוללות יכולות לפנות באמצעות המועצה לקבלת ערכת סרטונים על מחזור וקבלת האחר. 

• פינוי ציוד מבתי עסק ("מחזיקים") בתחומי המועצה, של כל סוגי הציוד החשמלי, האלקטרוני והסוללת, יעשה בתיאום ישירות בין אקומיוניטי למול בית העסק ללא כל עלות.