מועצה אזורית עמק יזרעאל

מועצה אזורית עמק יזרעאל

בעלי תפקידים

מנהל אגף איכות הסביבה: אסף אליה

 

דואל: asi@eyz.org.il

רכזת קיימות בקהילה: נגה הררי

דוא"ל: nogah@eyz.org.il

נייד: 054-9981975

מזכירת אגף איכות הסביבה: מירי

מוקד המועצה

טלפון: 04-6520100

 

מחזור ציוד חשמלי, אלקטרוני, נורות וסוללות

פסולת אלקטרונית היא אחת המזהמות ביותר, ומכילה את החומרים היקרים ביותר. לא חבל לזרוק לפח?
נקודות קבועות לאיסוף לפסולת אלקטרונית קיימות בחלק גדול מיישובי המועצה, וביישובים אחרים מבוצע איסוף מספר פעמים לאורך השנה, בתאריכים המפורסמים לתושבים מבעוד מועד. האיסוף נעשה במסגרת התקשרות של המועצה עם תאגיד "אקומיוניטי", שהינו גוף יישום מוכר על ידי המשרד להגנת הסביבה. הטיפול במוצרים מתבצע על ידי עמותת "אקולוגיה לקהילה מוגנת", המקנה מקצוע ופרנסה הוגנת לבעלי צרכים מיוחדים במיון ומחזור פסולת אלקטרונית.
כמו כן, ברכישת מכשיר חשמלי אתם רשאים להביא לחנות את המכשיר הישן, ובמידה ובוצעה הובלה לביתכם המוביל מחויב לקחת את המכשיר הישן אתו.
נקודות לאיסוף סוללות מצויות בכל יישובי המועצה.
יש לפנות למזכירות היישוב על מנת לקבל מיקום מדויק של נקודות האיסוף או מועדי פינוי מתוכננים.

 לפרטים נוספים יש ליצור קשר עם נגה הררי 054-998-1975, nogah@eyz.org.il

לאתר המועצה לחצו כאן

מפעלים או עסקים המעוניינים להסדיר איסוף פסולת אלקטרונית יכולים להתקשר ישירות עם תאגיד אקומיוניטי לחצו כאן  .

מדוע חשוב למחזור פסולת אלקטרונית? פסולת אלקטרונית מזהמת במיוחד, הן בתהליך היצור והן לאחר השימוש ולכן חשוב להעבירה למחזור מסודר. מוצרי אלקטרוניקה מכילים מתכות כבדות שחלקן רעילות ביותר כגון כספית, עופרת, אבץ, ניקל, כרום, אנטימון וארסן. הערכה היא שכיום מצטברים בישראל למעלה מ-100,000 טונות פסולת אלקטרונית בשנה, שהם אמנם רק כשישה אחוזים מכלל הפסולת המוצקה, אך מכילים כ-70% מסך הרעלים המסוכנים באתרי הפסולת הביתית! העברת המוצרים למחזור מונעת יצירת מפגעים סביבתיים חמורים ובמקביל מאפשרת לנצל את הערך הכלכלי הגבוה של חלק מהמתכות.

  • פינוי ציוד מבתי עסק ("מחזיקים") בתחומי המועצה, של כל סוגי הציוד החשמלי, האלקטרוני והסוללת, יעשה בתיאום ישירות בין אקומיוניטי למול בית העסק ללא כל עלות.