אודות אקומיוניטי

דבר המנכ"ל

דבר המנכ"ל

אקומיוניטי - תאגיד חברתי למחזור פסולת אלקטרונית, הוקם כחברה בע״מ בתחילת שנת 2013 וקיבל ההכרה כ״גוף יישום מוכר״ ליישום החוק לטיפול סביבתי בציוד חשמלי, אלקטרוני וסוללות התשע״ב 2012 בתחילת 2014.
הקמת התאגיד היא תולדה של חלום של יזם חברתי בשם דני קוגן אב לילד בעל צרכים מיוחדים, בעלי מפעל ״אקולוגיה לקהילה מוגנת״ המעסיק  אנשים בעלי צרכים מיוחדים במיחזור ציוד חשמלי ואלקטרוני.
התאגיד הינו בבעלות ״אקולוגיה לקהילה מוגנת״ וחברת ERP - אחד מתאגידי המיחזור הגדולים באירופה.
האתגר הגדול שלנו כחברה הוא לוודא כי אנו משאירים אחרינו חברה החיה בסביבה בריאה ומטופחת המטפלת בפסולת אותה היא מייצרת והופכת אותה מנטל לנכס.

האתגר שלי כמנכ"ל אקומיוניטי הוא כפול, בראש בראשונה הוא לשרת את היבואנים, לקיים עבורם את חובתיהם החוקיות ולהעמיד אותם ביעדי המחזור , ובד בבד להצליח ולייצר "ערך מוסף" ליבואנים, למשווקים, לבעלי עסקים (בלשון החוק מחזיקים) ולרשויות המקומיות , מתוך מטרה שיתקשרו עמנו ויחד נפעל ליישום החוק.

אקומיוניטי איננה עוד חברה או תאגיד מחזור, הייחודיות שאנו הבאנו  מבוססת על 4 יסודות:

  1. תפיסה חברתית - אנו מאמינים כי יישום לשון החוק (סעיף 25) כי גוף יישום מוכר יפעל לקידום הייצוג ההולם של אנשים עם מוגבלויות באמצעותו ובאמצעות המפעלים עמם אנו נתקשר בדגש ל "אקולוגיה לקהילה מוגנת" נצליח להרחיב את המודעות לקבלת האחר ובמקביל להגדיל ולהרחיב את מקומות התעסוקה לאנשים בעלי מוגבלויות.
  2. מקצוענות ומקצועיות -  אימוץ  כלים מתקדמים ושיטות עבודה אותם קיבלנו מחברת ERP.  אנו עושים שימוש בניסיון הרב בתחום מיחזור הפסולת האלקטרונית אותו צברה ERP בעשר שנות פעילותה ואותו היא מטמיעה דרכינו במדינת ישראל.
  3. מודל עבודה הדוגל בפתיחות, שקיפות, צניעות ואולי יותר מהכל שותפות ביננו כתאגיד לבין שותפינו העסקיים: היבואנים, היצרנים, המשווקים, המחזיקים  והרשויות המקומיות.
  4. אי חלוקת רווחים - היתרון הרביעי ואולי הגדול מכולם הוא ההחלטה התקדימית אותה קיבלו בעלי המניות בתאגיד.  התאגיד לא יחלק רווחים לבעלי המניות וכל רווח שיישאר בקופת התאגיד בסגירת שנה יוחזר ליבואנים וליצרנים בדרך של זיכוי בדמי הטיפול אותו ידרשו לשלם לתאגיד בגין מימון הטיפול והמחזור.  


יסודות אלה, החברתיים והמקצועיים, זיכו אותנו באמון של מעל 50 אחוז מהיבואנים והיצרנים אשר בהחלטתם להתקשר עימנו בהסכם נתנו לנו את הזכות להיות התאגיד הגדול והמוביל במדינה.

מיותר לציין כי לצד האתגר והאחריות הגדולה, כחברה המובילה בשוק יש לנו יתרון נוסף בכך שהעלות היחסית של כל יבואן / יצרן בסעיף ״ההנהלה והכלליות״ פוחתת ככל שישנם יותר שותפים.

לסיכום, חשוב לי להבהיר כי היות ומדובר בתהליך חדש וראשוני במדינה, מוטלת על כולנו האחריות לפעול ליישום חובות החוק בפתיחות והוגנות תוך שיתוף פעולה מתוך הסתכלות על עתיד ילדינו והבאים אחריהם
נשמח לעמוד לרשותכם ולספר לכם עוד על עלינו ועל התהליך.

signature

צחי עין גל
מנכ"ל אקומיוניטי
תאגיד חברתי למחזור פסולת אלקטרונית
054-2007700

logo