חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש

הרשמה לניוזלטר

עסקים וארגונים - שאלות ותשובות

פסולת שאינה ביתית הינה כל פסולת שמקורה מחוץ למשקי בית פרטיים (למשל בבתי עסק) ואשר הרכבה, טיבה או כמותה מבדלים אותה מפסולת ביתית.

בעוד שככלל, הרשות המקומית והמשווקים אחראים לקבלת הפסולת הביתית, על בתי עסק המחזיקים בפסולת שאינה ביתית מוטלת החובה להתקשר עם גוף יישום מוכר לשם פינויה. בשביל זה אנחנו כאן!

 

הפינוי יתבצע ללא כל עלות מצדכם וללא תמורה, מעבר למימון עלות הפינוי על ידי אקומיוניטי כקבוע בחוק.

 

בעולם וגם בישראל, מתקיים איסוף ופירוק של פסולת ציוד אלקטרוני באופן לא מוסדר, ללא קיום התשתיות הסביבתיות והבטיחותיות הנדרשות לשם מניעת זיהום הסביבה ותוך סיכון העובדים העוסקים בכך, לצורך מיצוי המרכיבים בעלי הערך שבפסולת.

עם כניסתו של החוק לטיפול בפסולת אלקטרונית לתוקף, ב-1 במרץ 2014, פינוי פסולת אלקטרונית וסוללות מבתי עסק אינה מותרת עוד לגורמים מזדמנים אלא רק באמצעות גוף יישום מוכר וקבלני המורשים על ידי הגוף.

  • לתאגיד אקומיוניטי שלשה יתרונות ודגשים חשובים:
    • הדגש על ההיבט החברתי אותו חרט  תאגיד אקומיוניטי על דגלו. חברת “אקולוגיה לקהילה מוגנת בע”מ“, מבעלי אקומיוניטי, מעסיקה בהעסקה ישירה מזה שנים עובדים בעלי צרכים מיוחדים ומוגבלויות העוסקים במיון ,טיפול ומחזור של הפסולת האלקטרונית.
    • הדגש על ההיבט המקצועי. חברת ERP, מבעלי אקומיוניטי, הינה חברה בינלאומית אשר בבעלותה מספר גופים מוכרים לטיפול בפסולת אלקטרונית ב- 16 מדינות ברחבי אירופה. החברה הוקמה על ידי יצרניות ציוד האלקטרוניקה מהגדולות בעולם (Sony, HP, P&G, Electrolux). הליווי והניסיון המצטבר אותו מביאה עמה ERP מסייע רבות לתאגיד לנהל את דרכי התהליך ביעילות מירבית.
    • הדגש על מבנה התאגיד. אקומיוניטי הינה חברה שאין בכוונתה לחלק רווחים לבעלי המניות במקרה של עודף אלא להשקיעו בהורדת דמי הטיפול בעבור שירותיה ושיפור תהליך האיסוף ,הבקרה והניהול של איסוף הפסולת החשמלית והאלקטרונית. בישראל.

ראשית, עליך להתקשר עם תאגיד  אקומיוניטי בהסכם “מחזיק פסולת שאינה ביתית”,

לאחר החתימה על הסכם ההתקשרות עם התאגיד נציג בפניכם את רשימת קבלני האיסוף המאושרים ע”י המשרד להגנת הסביבה וממנה תוכלו לבחור קבלן לאיסוף הפסולת משטח העסק שלכם. האיסוף הינו בכל עת וללא כל תמורה.

רוצים להישאר מעודכנים ולקבל את כל חדשות התאגיד?

השאירו כתובת דואר אלקטרוני ונדאג לעדכן אתכם