חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש

הרשמה לניוזלטר

עסקים וארגונים -פעילות נדרשת במסגרת החוק

החוק מגדיר כל עסק וארגון מעל נפח פעילות מסוים כמחזיק של “פסולת שאינה ביתית”. הפסולת האלקטרונית הביתית היא כל סוגי המכשירים שיש לכולנו בבית – מחשב אישי, מיקרוגל, מקרר, תנור, מסך טלויזיה ועוד. החוק עושה אבחנה בין פסולת כזו שמקורה במשק-בית ופסולת שמקורה בעסק או בארגון (ואפילו אם היא זהה בהרכבה). ככלל, הרשות המקומית והמשווקים אחראים לקבלת הפסולת הביתית. פסולת שאינה ביתית מטופלת באחריות העסק או הארגון שמחזיק בה. לשם המחשה – מקרר ביתי שמוצב במטבחון במשרדי חברת הייטק הוא פסולת אלקטרונית שאינה נחשבת פסולת ביתית, והחוק חל עליה כפי שהוא חל על מקפיא גלידות שניצב בסופרמרקט.

 

מה מחייב החוק את בית העסק (ה”מחזיק”)?

בית עסק המחזיק בפסולת שאינה ביתית מחויב להתקשר בהסכם עם גוף יישום מוכר לשם פינוי הפסולת האלקטרונית שאינה ביתית המצטברת בתחומו. גוף היישום המוכר מאושר על ידי המשרד לאיכות הסביבה והוא יממן את הפינוי, ובלבד שעלות הפינוי סבירה.

כדי ליישם את הוראות החוק כמחזיק פסולת שאינה ביתית, עליך בראש ובראשונה להתקשר עם גוף יישום מוכר בהסכם ההתקשרות שאושר על ידי המשרד להגנת הסביבה. בכדי להתקשר עימנו ניתן לפנות באמצעות הטופס שבתחתית עמוד זה, או בטלפון 03-6704568, או באמצעות הדואר האלקטרוני: info@ecommunity-erp.co.il

נשמח לסייע לך למלא את חובותיך, להנחות ולייעץ בכל עניין.

רוצים להישאר מעודכנים ולקבל את כל חדשות התאגיד?

השאירו כתובת דואר אלקטרוני ונדאג לעדכן אתכם