עיריית יקנעם

 יחידה סביבתית

 טלפון: 04-9596028

 מייל:  [email protected]/[email protected]

 

מחזור ציוד חשמלי, אלקטרוני, נורות וסוללות

עיריית יקנעם בחרה להתקשר עם תאגיד אקומיוניטי ע"מ ליישם את החוק לטיפול סביבתי בציוד חשמלי, אלקטרוני ובסוללות.
תאגיד אקומיוניטי חרת על דגלו להוביל את המהפכה הסביבתית בישראל, בתהליך הטיפול בפסולת אלקטרונית וסוללות, תוך קידום העסקת אנשים עם מוגבלויות.
במסגרת ההתקשרות ניתנת לתושבי הרשות אפשרות למחזר את הפסולת האלקטרונית, החשמלית והסוללות במספר ערוצי טיפול אותן קבעה הרשות בשיתוף אקומיוניטי, ערוצים המפורטים מטה.
חשוב לציין כי המענה המפורט מיועד עבור התושבים בלבד. בתי עסק בתחום הרשות מחויבים בהתקשרות נפרדת עם תאגיד המחזור לפסולת אלקטרונית ויקבלו את המענה לאיסוף פסולת זו ישירות מבית העסק.

פתרונות למחזור פסולת ציוד חשמלי, אלקטרוני וסוללות

  1. מחזור ציוד ביתי – הוקמה מכולה/מחסן למחזור מכשירי אלקטרוניקה וחשמל קטנים (מחשבים, מסכים, מיקרוגל, סוללות וכ"ו…) בחניון האחורי של מרכז קניות .BIG
  2. מחזור ציוד גדול כמו: מקרר, מ. כביסה וכד' – פינוי מהבית בהשתתפות תשלום של התושב בעלות של 180 ₪.
  3. מחזור סוללות – התושבים יכולים להשליך סוללות המשומשות למכלים המוצבים בכל סניפי הדואר, שופרסל, סופרפארם ובכל יתר העסקים המשווקים סוללות.
  4. חינוך והסברה – מורות וגננות המעוניינות להעביר הסברה להגברת המודעות בנושא מחזור ציוד חשמלי, אלקטרוני וסוללות יכולות לפנות באמצעות המועצה לקבלת ערכת סרטונים על מחזור וקבלת האחר

לכניסה לאתר של המועצה לחץ/' כאן

פינוי ציוד מבתי עסק ("מחזיקים") בתחומי המועצה, של כל סוגי הציוד החשמלי, האלקטרוני והסוללת, יעשה בתיאום ישירות בין אקומיוניטי למול בית העסק ללא כל עלות.

 

עיריית יקנעם, במסגרת פעילות היחידה הסביבתית, פועלת רבות על מנת לספק לתושביה תשתיות הפרדת פסולת בפריסה עירונית נוחה, דואגת לפינויים של מיכלי האצירה ופועלת לקידום הסברה לעידוד הפרדת הפסולת במקור בבית התושב. היחידה הסביבתית פועלת בשיתוף פעולה עם חברת אקומיוניטי על מנת לאפשר איסוף של פסולת אלקטרונית על מנת לתת מענה לתושביה גם בתחום פסולת זה. בד בבד הרשות פועלת בתחום החינוך על מנת לצמצם צריכה ולהקטין את כמות הפסולת העירונית בכללותה.

נתוני איסוף פסולת האלקטרונית לשנת 2019

פלייר מיחזור עיריית יקנעם
פלייר מיחזור עיריית יקנעם

 

אקומיוניטי – תאגיד חברתי למיחזור פסולת אלקטרונית בע"מ ("אקומיוניטי") הינה חברה הפועלת כ"גוף יישום מוכר" מטעם המשרד להגנת הסביבה ומתפקידה לפעול ליישום קיום חובות יצרנים ויבואנים על פי חוק לטיפול סביבתי בציוד חשמלי ואלקטרוני ובסוללות התשע"ב – 2012 ("חוק פסולת אלקטרונית").

03-6704568

[email protected]

אימבר 7 קריית אריה, פתח תקווה

אקומיוניטי ברשת

צור קשר

אקומיוניטי - תאגיד חברתי למיחזור פסולת אלקטרונית כל הזכויות שמורות © 2014