חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש

הרשמה לניוזלטר

משווקים – פעילות נדרשת במסגרת החוק

מי מוגדר “משווק” ומה עליו לעשות?

“משווק” מוגדר בחוק כמי שמוכר ציוד חשמלי ואלקטרוני וסוללות וכן מי שמספק ציוד חשמלי ואלקטרוני וסוללות להפצה, לצריכה או לשימוש בישראל. החוק מחייב כל משווק לנקוט בכמה צעדים פשוטים בנוגע לפסולת של ציוד חשמלי ואלקטרוני. ריכזנו כאן כמה הסברים פשוטים על החובות הללו.

החובה לקבל פסולת אלקטרונית וסוללות

כמשווק – הינך נדרש לאפשר לכל קונה למסור, במועד המכירה או במועד האספקה, פסולת ציוד חשמלי/אלקטרוני, שמקורה בציוד דומה והיא בכמות או במשקל הדומים למוצר הנמכר, ללא דרישת תשלום או תמורה אחרת על כך. משווק סוללות ומצברים יאפשר לכל אדם (גם אם אינו קונה בחנות דבר) להשליך למכל האיסוף שיתקין בחנותו פסולת סוללות ומצברים ניידים, ללא תשלום או תמורה אחרת.

קופסת מחזור סוללות
קופסת מחזור סוללות

חובת שילוט

כל משווק נדרש להציג במקום עסקו, במקום הנראה לעין ובאותיות קריאות וברורות, את האפשרות להחזרה של פסולת ציוד חשמלי ואלקטרוני ללא תשלום. מקום העסק מוגדר בכל נקודת מכירה ושירות של המשווק.

חובת רישום
החוק מחייב כל משווק לנהל רישום מלא ומפורט של הפסולת שהתקבלה אצלו ושפונתה ממנו, לפי משקל, קבוצות סיווג וסוגים. המשרד להגנת הסביבה רשאי לעיין ברישום ולדרוש מידע נוסף מהמשווק. תאגיד אקומיוניטי מסייע בעת הצורך למשווקים בקיום חובה זו.

חובת התקשרות עם גוף יישום מוכר
לצורך פינוי פסולת הציוד החשמלי והאלקטרוני המצטברת ברשותך, עליך להתקשר עם תאגיד מחזור ולהעביר לו את הפסולת ללא כל תשלום או דרישת לתמורה אחרת, מעבר למימון הפינוי על ידי התאגיד.

תיקונים אופציונליים להסכם המשווק
מעת לעת תאגיד אקומיונטי מפרסם באתר הבית נספחי תיקונים אופציונליים להסכם המשווק. אימוצם של התיקונים הללו נתון לשיקול דעתו של המשווק. מי שבחר לאמץ אותם יכול לחתום על הנספח ולהעבירו אלינו. ניתן לאמץ חלק מהסעיפים או את כולם, אך לא ניתן לבצע שינויים בסעיפים עצמם.

רוצים להישאר מעודכנים ולקבל את כל חדשות התאגיד?

השאירו כתובת דואר אלקטרוני ונדאג לעדכן אתכם