מועצה אזורית מנשה

מועצה אזורית מנשה

לפנייה בנושא מיכלי איסוף מלאים או בכל שאלה ניתן לפנות:

מחלקת תברואה

טלפון : 04-6177348

רכזת הפרדת פסולת ומחזור – חמוטל דיכטר

טלפון : 052-3213449

מחזור ציוד חשמלי, אלקטרוני, נורות וסוללות

מועצה אזורית מנשה בחרה להתקשר עם תאגיד אקומיוניטי ע"מ ליישם את החוק לטיפול סביבתי בציוד חשמלי, אלקטרוני ובסוללות.
תאגיד אקומיוניטי חרת על דגלו להוביל את המהפכה הסביבתית בישראל, בתהליך הטיפול בפסולת אלקטרונית וסוללות, תוך קידום העסקת אנשים עם מוגבלויות.
במסגרת ההתקשרות ניתנת לתושבי הרשות אפשרות למחזר את הפסולת האלקטרונית, החשמלית והסוללות במספר ערוצי טיפול אותן קבעה הרשות בשיתוף אקומיוניטי, ערוצים המפורטים מטה.
חשוב לציין כי המענה המפורט מיועד עבור התושבים בלבד. בתי עסק בתחום הרשות מחויבים בהתקשרות נפרדת עם תאגיד המחזור לפסולת אלקטרונית ויקבלו את המענה לאיסוף פסולת זו ישירות מבית העסק.

פתרונות למחזור פסולת ציוד חשמלי, אלקטרוני וסוללות

מועצה אזורית מנשה חרטה על דגלה את שמירת הסביבה והקיימות ומתוך כך פועלת לאפשר מחזור של כל זרמי הפסולת הקיימים. במסגרת אפשרויות המחזור הקיימות במועצה, ניתן למחזר גם פסולת אלקטרונית אשר יש חשיבות רבה במחזורה שכן היא מזהמת ביותר במידה ומגיעה להטמנה

  1. מוצרי אלקטרוניקה קטנים ובינוניים: מכשירים סלולריים, כבלים, מחשבים ניידים, טוסטרים, DVD, נגנים, מיקרוגל, קומקום,  טלוויזיות, מיקרוגלים, מחשבים ביתיים, מדפסות ועוד… יאספו בתוך מיכל פלסטיק (דולב). הדולב יוצב במקום נגיש, באחת מעמדות המחזור ביישוב או בחצר שירות כלשהי. רשימת יישובים וכתובת מצורפת.
  2. מוצרי אלקטרוניקה גדולים: מקרר, מכונת כביסה, תנורים – על פי החוק, ברכישת מכשיר חדש, המוביל המביא את המכשיר החדש מחויב לאסוף את המכשיר הישן. בנוסף, ניתן לתאם ישירות עם אקומיוניטי איסוף בתשלום מחצר הבית, במידה והמקום נגיש.
  3. סוללות: יאספו בקופסת קרטון ייעודית אשר מוצבות בכל מזכירות ובכל מכולת בכל היישובים.
  4. חינוך והסברה: מורות וגננות המעוניינות להעביר הסברה להגברת המודעות בנושא מחזור ציוד חשמלי, אלקטרוני וסוללות יכולות לפנות באמצעות המועצה לקבלת ערכת סרטונים על מחזור וקבלת האחר.

מדוע חשוב למחזור פסולת אלקטרונית? פסולת אלקטרונית מזהמת במיוחד, הן בתהליך היצור והן לאחר השימוש, ולכן חשוב להעבירה למחזור מסודר. מוצרי אלקטרוניקה מכילים מתכות כבדות שחלקן רעילות ביותר, כגון כספית, עופרת, אבץ, ניקל, כרום, אנטימון וארסן. הערכה היא שכיום מצטברים בישראל למעלה מ-100,000 טונות פסולת אלקטרונית בשנה, שהם אמנם רק כשישה אחוזים מכלל הפסולת המוצקה, אך מכילים כ-70% מסך הרעלים המסוכנים באתרי הפסולת הביתית! העברת המוצרים למחזור מונעת יצירת מפגעים סביבתיים חמורים, ובמקביל מאפשרת לנצל את הערך הכלכלי הגבוה של חלק מהמתכות.
דולבים לאיסוף פסולת אלקטרונית מפוזרים לפי הטבלה:

 

 יישובכמות מיקום
 בתי ספר 1 חצר אבות בית, ליד ניצני רעות
 גן שמואל 1 באתר פסולת חיצוני לקיבוץ
 כפר גליקסון 1 ליד מכולת
כפר פינס1עמדת מחזור ליד הסילו
להבות חביבה1מרכז הקיבוץ
 מבואות עירון 1 מחסן
 מגל 1 עמדה בכניסה ליד תחנת הסעה
 מועצה 1 עמדת מחזור מרכזית
מי עמי1ליד המכולת
מענית1ליד המרכול
מצר1ליד חדר אוכל
משמרות1עמדה מרכזית
עין עירון1עמדה מרכזית, ליד המכולת
עין שמר1ליד המכולת
קציר2ליד גן לילי, ליד מזכירות ישנה
רגבים1ליד המטבח
תלמי אלעזר1בעמדה מרכזית ליד מכולת

 

 

אקומיוניטי – תאגיד חברתי למיחזור פסולת אלקטרונית בע"מ ("אקומיוניטי") הינה חברה הפועלת כ"גוף יישום מוכר" מטעם המשרד להגנת הסביבה ומתפקידה לפעול ליישום קיום חובות יצרנים ויבואנים על פי חוק לטיפול סביבתי בציוד חשמלי ואלקטרוני ובסוללות התשע"ב – 2012 ("חוק פסולת אלקטרונית").

03-6704568

[email protected]

אימבר 7 קריית אריה, פתח תקווה

אקומיוניטי ברשת

צור קשר

אקומיוניטי - תאגיד חברתי למיחזור פסולת אלקטרונית כל הזכויות שמורות © 2014