מועצה אזורית גליל תחתון

מנהל מחלקת איכות הסביבה מיקי רייך
מייל :[email protected]  טלפון :04-6628224  050-6767795
מזכירת המחלקה :
גאולה ונאא 04-6628224
מוקד הרשות 106

 

מחזור ציוד חשמלי, אלקטרוני, נורות וסוללות

מועצה אזורית  הגליל התחתון בחרה להתקשר עם תאגיד אקומיוניטי ע"מ ליישם את החוק לטיפול בציוד חשמלי ואלקטרוני ובסוללות.
תאגיד אקומיוניטי חרת על דגלו להוביל את המהפכה הסביבתי בישראל, בתהליך הטיפול בפסולת אלקטרונית וסוללות, תוך קידום העסקת אנשים עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים.
במסגרת ההתקשרות ניתנת לתושבי הרשות אפשרות למחזר את הפסולת האלקטרונית,  החשמלית והסוללות במספר ערוצי טיפול אותן קבעה הרשות בשיתוף אקומיוניטי, ערוצים המפורטים מטה.
חשוב לציין כי המענה המפורט מיועד עבור התושבים בלבד. בתי עסק בתחום הרשות מחויבים בהתקשרות נפרדת עם תאגיד המחזור לפסולת אלקטרונית ויקבלו את המענה לאיסוף פסולת זו ישירות מבית העסק.

 

 

פתרונות למחזור פסולת ציוד חשמלי, אלקטרוני וסוללות

  1. מחזור ציוד ביתי חשמלי אלקטרוני – בכל ישוב ישנו מרכז מיחזור כאשר מתמלא יש ליצור קשר עם מחלקת איכות הסביבה במועצה לצורך תיאום פינוי
  2. פינוי סוללות – בכל ישוב ישונו ארגז יעודי לסוללות תקולות כאשר הארגז מתמלא יש להעבירו למועצה במקום ישנה חבית לאחסון וכאשר החבית מלאה מתואם פינוי.
  3. חינוך והסברה – מורות וגננות המעוניינות להעביר הסברה להגברת המודעות בנושא מחזור ציוד חשמלי, אלקטרוני וסוללות יכולות לפנות באמצעות המועצה לקבלת ערכת סרטונים על מחזור וקבלת האחר.

נתוני איסוף פסולת האלקטרונית לשנת 2019

אקומיוניטי – תאגיד חברתי למיחזור פסולת אלקטרונית בע"מ ("אקומיוניטי") הינה חברה הפועלת כ"גוף יישום מוכר" מטעם המשרד להגנת הסביבה ומתפקידה לפעול ליישום קיום חובות יצרנים ויבואנים על פי חוק לטיפול סביבתי בציוד חשמלי ואלקטרוני ובסוללות התשע"ב – 2012 ("חוק פסולת אלקטרונית").

03-6704568

[email protected]

אימבר 7 קריית אריה, פתח תקווה

אקומיוניטי ברשת

צור קשר

אקומיוניטי - תאגיד חברתי למיחזור פסולת אלקטרונית כל הזכויות שמורות © 2014