חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש

הרשמה לניוזלטר

אגרת ליבואן / יצרן

יבואן/יצרן יקר,

ביום 1 במרץ 2014 נכנס לתוקפו החוק לטיפול סביבתי בציוד חשמלי ואלקטרוני ובסוללות, התשע”ב- 2012 (“חוק פסולת אלקטרונית” או “החוק“).

הקבוצה הראשונה והעיקרית עליה חל החוק הינה יצרנים ויבואנים של ציוד חשמלי ואלקטרוני וסוללות.

“יצרן ציוד חשמלי ואלקטרוני וסוללות” מוגדר בחוק כ”מי שמייצר, בעצמו או באמצעות אחר, ציוד חשמלי ואלקטרוני או סוללות למכירה או לשיווק בישראל“. “יבואן ציוד חשמלי ואלקטרוני וסוללות” מוגדר בחוק כ”מי שמייבא במסגרת עסקו ציוד חשמלי ואלקטרוני או סוללות למכירה או לשיווק בישראל“.

יצרן או יבואן שהחוק חל עליו נדרש על-פי החוק לעמוד בחובות שונות הדומות לחובות הקיימות בחוק האריזות, כאשר העיקריות שבהן הינן:

  • החובה לעמוד ביעדי המיחזור הקבועים בחוק.
  • חובת ניהול רישום פנימי, חובות דיווח בדמות העברת דוחות חצי-שנתיים ושנתיים למשרד להגנת הסביבה, הכנת ופרסום הוראות לטיפול סביבתי ולהכנה לשימוש חוזר בציוד
  • חובות מימון איסוף ומיחזור משלושת מקורות האיסוף המנויים בחוק – רשויות מקומיות, חנויות המוכרות ציוד חשמלי וסוללות (בלשון החוק – “משווקים”), וכל בית עסק או מפעל אשר הצטברה ברשותו פסולת אלקטרונית וסוללות (בלשון החוק – “מחזיקי פסולת שאינה ביתית”).

לשם קיום חובותיהם הנ”ל, נדרשים היצרנים והיבואנים להתקשר עם “גוף יישום מוכר”, חברה שקיבלה רישיון – “הכרה”, מהמשרד להגנת הסביבה, ולשלם לה דמי טיפול המשקפים את כל עלויותיה.

חברת אקומיוניטי, תאגיד חברתי למיחזור פסולת אלקטרונית בע”מ, הוקמה במהלך שנת 2013 מתוך מטרה לקבל הכרה כ”גוף יישום מוכר” על פי חוק פסולת אלקטרונית – לשם קיום חובות היצרנים והיבואנים על ידי החוק.

בעלי המניות באקומיונטי הינם “אקולוגיה לקהילה מוגנת בע”מ“, המצויה בבעלותו המלאה של מר דני קוגן ומעסיקה אנשים בעלי מוגבלויות לטיפול בפסולת אלקטרונית, וכן של חברת ERP, שהינה חברה בינלאומית שהוקמה על ידי יצרניות אלקטרוניקה מהגדולות בעולם: P&G Electrolux ,Sony, HP,  ואשר מפעילה גופים מוכרים לטיפול בפסולת אלקטרונית ב- 17 מדינות ברחבי אירופה.

במהלך חודש ינואר 2014 אקומיוניטי הוכרה על ידי המשרד להגנת הסביבה כ”גוף יישום מוכר” על פי חוק פסולת אלקטרונית.

מטרתה העיקרית של אקומיוניטי הינה לקיים את חובות היצרנים והיבואנים על פי חוק פסולת אלקטרונית באופן היעיל ביותר ובמינימום עלויות, תוך שהיא משיבה ליצרנים והיבואנים הקשורים עימה בהסכם, עודפים כספיים שיוותרו ברשותה מדמי הטיפול שישולמו לה במהלך השנה (בכפוף לעמידתה של אקומיוניטי ביעדי המחזור הקבועים בחוק).

אקומיוניטי תפעל להגברת המודעות בציבור הישראלי לטיפול נכון בפסולת אלקטרונית וסוללות, תוך שהיא שמה דגש רב על השימוש בפסולת זו לקידום שילובם של אנשים בעלי צרכים מיוחדים במעגל העבודה והפיכתה של אוכלוסייה זו מנתמכת לתורמת, יצרנית ועצמאית. בכך אנו מאמינים תהפוך הפסולת האלקטרונית מנטל לנכס!

עד כה התקשרו עם אקומיוניטי בהסכם יבואנים אשר משקל המוצרים המיובאים על ידם בשנה עולה על 50% ממשקל הכולל של המוצרים המיובאים לישראל. בין היתר התקשרו עם אקומיוניטי חברות כמו אלקטרה, ניופאן, BSH, ברימאג, ראלקו, ח.י., י.ב.מ., פלאפון, פרטנר, סלקום ועוד. בכך הפכה אקומיוניטי לגוף היישום המוכר הגדול והמוביל בישראל, דבר המאפשר לאקומיוניטי להציע לכם – היבואנים, את תעריפי דמי הטיפול הנמוכים ביותר, ולקיים את חובותיכם באופן המקצועי והיעיל ביותר.

פנה עוד היום למשרדי אקומיוניטי, במספר טלפון 03-6704568 לשם תיאום פגישה עם החתום מטה, ומלא את חובתך החוקית, תוך שאתה מצטרף למהפכה הסביבתית – חברתית אותה מקדמת אקומיוניטי.

יוסי חזאי

מנכ”ל

yossi@ecommunity-erp.co.il

צור עימנו קשר

רוצים להישאר מעודכנים ולקבל את כל חדשות התאגיד?

השאירו כתובת דואר אלקטרוני ונדאג לעדכן אתכם