חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש

הרשמה לניוזלטר

מחזיקי פסולת אלקטרונית שאינה ביתית- פעילות נדרשת במסגרת החוק

החוק מחלק את הפסולת החשמלית והאלקטרונית לשני סוגים: “פסולת ביתית” (או “פסולת מהמגזר הביתי”) ו”פסולת שאינה ביתית”.

פסולת ביתית מוגדרת בחוק כפסולת ציוד חשמלי ואלקטרוני שמקורה במשקי בית פרטיים, או פסולת ציוד חשמלי ואלקטרוני שמקורה במוצרים המתאימים גם לשימוש ביתי ואשר בשל הרכבה, טיבה וכמותה היא בעלת מאפיינים דומים לפסולת ציוד שמקורה במשקי בית פרטיים, גם אם מקורה בבתי עסק, במוסדות או במפעלי תעשייה.

פסולת שאינה ביתית הינה כל פסולת אחרת- היינו, פסולת שמקורה מחוץ למשקי בית פרטיים (למשל בבתי עסק) ואשר הרכבה, טיבה או כמותה מבדלים אותה מפסולת ביתית.

בעוד שככלל, הרשות המקומית והמשווקים אחראים לקבלת הפסולת הביתית, על בתי עסק המחזיקים בפסולת שאינה ביתית מוטלת החובה להתקשר עם גוף יישום מוכר לשם פינויה.

מה הן מחויבויותיו של בית העסק (“מחזיק”) לפי החוק?

בית עסק המחזיק בפסולת שאינה ביתית מחויב להתקשר בהסכם עם גוף יישום מוכר לשם פינוי הפסולת האלקטרונית שאינה ביתית שתצטבר בתחומו. גוף היישום המוכר יממן את הפינוי ובלבד שעלות הפינוי סבירה.

כדי ליישם את הוראות החוק כמחזיק פסולת שאינה ביתית, עליך בראש ובראשונה להתקשר עם גוף יישום מוכר בהסכם ההתקשרות שאושר על ידי המשרד להגנת הסביבה. בכדי להתקשר עמנו אנא פנו אלינו: דרך הטופס המקוון, לטל’: 03-6704568, או באמצעות הדואר האלקטרוני: tsachie@ecommunity-erp.co.il. אקומיוניטי תשמח לסייע לך למלא את חובותיך, להנחות ולייעץ בכל עניין.

רוצים להישאר מעודכנים ולקבל את כל חדשות התאגיד?

השאירו כתובת דואר אלקטרוני ונדאג לעדכן אתכם