חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש

הרשמה לניוזלטר

משווקים – פעילות נדרשת במסגרת חוק פסולת אלקטרונית

משווק מוגדר בחוק כמי שמוכר ציוד חשמלי ואלקטרוני וסוללות וכן מי שמספק ציוד חשמלי ואלקטרוני וסוללות להפצה, לצריכה או לשימוש בישראל, במסגרת עסקו.

אתה משווק? נהדר. אלה חובותיך העיקריות לפי החוק:

 • החובה לקבל פסולת אלקטרונית וסוללות
  הינך נדרש לאפשר לקונה למסור, במועד המכירה או במועד האספקה, פסולת ציוד שמקורה בציוד דומה והיא בכמות או במשקל הדומים למוצר הנמכר, ללא דרישת תשלום או תמורה אחרת על כך.
  משווק סוללות ומצברים יאפשר לכל יחיד (אף אם אינו קונה בחנות דבר) להשליך למכל האצירה שיתקין בחנותו פסולת סוללות ומצברים ניידים, בלא תשלום או תמורה אחרת.
 • חובת שילוט
  משווק נדרש להציג במקום עסקו, במקום הנראה לעין ובאותיות קריאות וברורות, את אפשרות ההחזרה של פסולת ציוד בלא תשלום מקום עסקו של המשווק הוא כל נקודת מכירה ושירות של המשווק, לרבות אתר האינטרנט. אקומיוניטי חילקה למשווקים רבים שהתקשרו איתה בהסכם מדבקות חלון ייעודיות לשם מילוי חלק מחובה זו.
 • חובת רישום
  לנהל רישום מלא ומפורט של פסולת שהתקבלה אצלו ושפונתה, לפי משקל, קבוצות סיווג וסוגים. המשרד להגנת הסביבה רשאי לעיין ברישום אם רצונו בכך ולדרוש מידע נוסף. אקומיוניטי תשמח לסייע בקיום חובה זו.
 • חובת התקשרות עם גוף יישום מוכר
  לצורך פינוי פסולת הציוד המצטברת ברשותך עליך להתקשר עם גוף יישום מוכר ולהעביר לו את פסולת הציוד ללא תשלום או דרישת תמורה אחרת, מעבר למימון הפינוי על ידי הגוף המוכר.

תיקונים אופציונליים להסכם המשווק

אקומיונטי תפרסם מעת לעת באתר נספחי תיקונים אופציונליים להסכם המשווק. אימוצם של תיקונים אופציונליים אלו נתן לשיקול דעתו של המשווק. בחר המשווק לאמץ את התיקונים האופציונליים, יחתום על נספח התיקונים שיתפרסם באתר ויעבירו לאקומיוניטי. בנספח התיקונים האופציונליים ניתן לאמץ חלק מהסעיפים או את כולם, אך לא ניתן לבצע שינויים בסעיפים עצמם.

לנספח התיקונים האופציונליים לחץ כאן

אקומיוניטי תשמח לסייע לך למלא את חובותיך, להנחות ולייעץ.

כדי ליישם את הוראות החוק כמשווק, עליך בראש ובראשונה להתקשר עם גוף יישום מוכר בהסכם ההתקשרות שאושר על ידי המשרד להגנת הסביבה. בכדי להתקשר עמנו אנא פנו אלינו: דרך הטופס המקוון, לטל’: 03-6704568, או באמצעות הדואר האלקטרוני: tsachie@ecommunity-erp.co.il.

רוצים להישאר מעודכנים ולקבל את כל חדשות התאגיד?

השאירו כתובת דואר אלקטרוני ונדאג לעדכן אתכם