חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש

הרשמה לניוזלטר

אגרת למחזיקי פסולת

בית עסק יקר,

ביום ה-1 במרץ 2014 נכנס לתוקפו החוק לטיפול סביבתי בציוד חשמלי ואלקטרוני ובסוללות, התשע”ב- 2012 (“חוק פסולת אלקטרונית” או “החוק”).

על פי סעיף 34 לחוק, כל מפעל או בית עסק אשר הצטברה ברשותו פסולת ציוד חשמלי ואלקטרוני או סוללות (בלשון החוק – “מחזיק פסולת ציוד וסוללות שאינה מהמגזר הביתי”) נדרש, לשם פינוי הפסולת שברשותו, להתקשר בהסכם עם גוף יישום מוכר – חברה שקיבלה רישיון – “הכרה” מהמשרד להגנת הסביבה. גוף היישום הוא זה שיישא בעלויות הפינוי (ובלבד שמדובר בעלויות סבירות).

בספטמבר 2015 תוקן חוק פסולת אלקטרונית ונקבעה אחריות עונשית על מחזיקים אשר לא התקשרו עם גוף יישום מוכר, בהתאם לחובתם בחוק. התיקון קובע עונש של 6 חודשי מאסר או קנס העומד כיום על סך של 150,600 ₪ לתאגיד.

חברת אקומיוניטי – תאגיד חברתי למיחזור פסולת אלקטרונית בע”מ הוקמה במהלך שנת 2013 מתוך מטרה לקבל הכרה כ”גוף יישום מוכר” על פי חוק פסולת אלקטרונית.

בעלי המניות באקומיונטי הינם אקולוגיה לקהילה מוגנת בע”מ, המצויה בבעלותו המלאה של מר דני קוגן ומעסיקה אנשים בעלי מוגבלויות לטיפול בפסולת אלקטרונית וכן, של חברת ERP שהינה חברה בינלאומית שהוקמה על ידי יצרניות אלקטרוניקה מהגדולות בעולם: P&G Electrolux ,Sony, HP, , ואשר מפעילה גופים מוכרים לטיפול בפסולת אלקטרונית ב- 17 מדינות ברחבי אירופה.

במהלך חודש ינואר 2014 אקומיוניטי הוכרה על ידי המשרד להגנת הסביבה כ”גוף יישום מוכר”.

חשוב להדגיש ולזכור כי על פי החוק, מימון עלויותיו של גוף היישום המוכר, הכוללים בין היתר את מימון הפינוי של פסולת אלקטרונית מרשותם של מחזיקי פסולת שאינה ביתית, נעשה על ידי יצרנים ויבואנים של ציוד חשמלי ואלקטרוני וסוללות החבים בחובות החוק. עד כה, התקשרו עם אקומיוניטי בהסכם יבואנים, אשר משקל המוצרים המיובאים על ידם בשנה עולה על 50% ממשקל הכולל של המוצרים המיובאים לישראל. בין היתר התקשרו עם אקומיוניטי חברות כמו אלקטרה, ניופאן, BSH, ברימאג,ראלקו, ח.י. י.ב.מ. פלאפון, פרטנר, סלקום ועוד. בכך הפכה אקומיוניטי לגוף היישום המוכר הגדול והמוביל בישראל.

אקומיוניטי משלבת בתוכה את הידע והמקצועיות של ERP, ואת הערכים החברתיים של חברת “אקולוגיה לקהילה מוגנת” – טיפול בפסולת האלקטרונית באמצעות העסקת אנשים בעלי מוגבלויות.

בהתקשרותך עם אקומיוניטי – מלבד קיום חובתך על פי החוק, אתה מסייע לנו לקדם את המטרות הסביבתיות וחברתיות אותם חרטה אקומיוניטי על דגלה והכל תוך מתן שירות מקצועי ברמה הגבוהה ביותר.

פנה עוד היום למשרדי אקומיוניטי, במספר טלפון 03-6704568 לשם תיאום פגישה, ומלא את חובתך החוקית – תוך שאתה מצטרף למהפכה הסביבתית – חברתית אותה מקדמת אקומיוניטי.

רוצים להישאר מעודכנים ולקבל את כל חדשות התאגיד?

השאירו כתובת דואר אלקטרוני ונדאג לעדכן אתכם