חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש

הרשמה לניוזלטר

מנטל אקולוגי לנכס חברתי

החזון של אקולוגיה לקהילה מוגנת הוא לקדם את מעמדם ותנאי העסקתם של בעלי מוגבלות בישראל דרך מיחזור פסולת אלקטרונית. דני קוגן, אבא לילד בעל מוגבלות, מספר כיצד השתנה עולמו לפני 10 שנים.

דני קוגן, יזם ומייסד | אקומיוניטי-אקולוגיה לקהילה מוגנת

לפני עשר שנים, כשנולד בני יונתן התחלתי להכיר את עולמם של האנשים אשר מתמודדים עם מוגבלויות.

רציתי לדעת איפה הם חיים, איפה הם עובדים, איפה הם מבלים ומקבלים חינוך ופנאי. גיליתי שיש הפרדה משמעותית, כמעט טוטאלית בין החברה “הרגילה” לאנשים המתמודדים עם מוגבלויות.

ברור לי שיש גם אתגרים כלכליים ותחרותיים בחברה המודרנית. לכן, ההצעה שלי לחברה הישראלית היא להסתכל על המשאב של מיחזור פסולת אלקטרונית בתור משאב לאומי אשר יכול להוות פלטפורמה נהדרת לאנשים המתמודדים עם מוגבלויות בפן שיקומי, תדמיתי, כלכלי ולהוביל את הרעיון בפריסה ארצית.

בתחום האקולוגיה של החומר אנחנו יכולים להראות לכל עם ישראל מהי אקולוגיה אנושית. החלטתי לעשות מעשה ולהקים את “אקולוגיה לקהילה מוגנת” שהתפתח בסופו של דבר לתפיסה יותר רחבה שנקרא “אקומיוניטי- אקולוגיה אנושית”. המטרה היא לקדם אנשים עם מוגבלויות על בסיס אקולוגיה של החומר-על בסיס פסולת אלקטרונית ולהפוך אותה מנטל אקולוגי לנכס חברתי. אז מה אנחנו צריכים מהחברה הישראלית? את הפסולת האלקטרונית, כי היא מהווה את החמצן בשבילנו בייצור מקומות עבודה לכמה שיותר אנשים המתמודדים עם מוגבלויות.

ביחד אתכם אנחנו נצליח להפוך נטל אקולוגי לנכס חברתי

רוצים להישאר מעודכנים ולקבל את כל חדשות התאגיד?

השאירו כתובת דואר אלקטרוני ונדאג לעדכן אתכם