חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש

הרשמה לניוזלטר

מחזון למציאות: הצורך במשאבים ליישום חוק הפסולת האלקטרונית

ההשפעות ההרסניות של טיפול לא נאות בפסולת אלקטרונית כבר מוכרות לכולנו וללא cialis acheter משאבים ראויים ליישום חוק מיחזור פסולת אלקטרונית אנחנו וילדינו נמשיך לסבול מהזיהום. אז כיצד הופכים את חזון המיחזור למציאות?

צחי עין גל, מנכ”ל | אקומיוניטי

החשיבות של מיחזור כבר ברורה לכולנו. שיא התפוקה של החברה המודרנית מוביל לכילוי משאבי הטבע ולכמויות בלתי נתפסות של פסולת

וכאשר היא מטופלת בצורה לא נאותה יש לה השפעות הרסניות על האוויר שאנחנו נושמים ועל המים שאנחנו שותים. לתפישתי, החזון בתחום מיחזור הפסולת האלקטרונית מחייב יישום נכון בכל ההיבטים, ויש לו השלכות רבות על כל תחומי חיינו.

כדי להפוך את חזון מיחזור הפסולת האלקטרונית למציאות ירוקה יותר, נדרש שיתוף פעולה של רשויות החוק, בהגברת האכיפה והגדלת היקף היבואנים, היצרנים, הרשויות והארגונים ששותפים ליישום החוק. ללא משאבים ראויים החוק יישאר רק על הנייר והפסולת תמשיך להיערם!

על הרשויות המקומיות להתחיל ולספק לתושבים פתרון לאיסוף הפסולת האלקטרונית. בתחום זה מומלץ ליישם את הפתרון שהגתה אקומיוניטי – אסוף באמצעות עגלה ניידת. נושא חשוב נוסף הינו שיפור תהליכי הטיפול בפסולת האלקטרונית באתרי הטיפול והמחזור. נושא זה מחייב קביעת מדיניות, אכיפה ותמרוץ חיובי לתעשיינים להיכנס לתחום. ללא תמיכה – תישאר מדינת ישראל מאחורי המדינות המתקדמות בתחום מחזור הפסולת האלקטרונית.

אתגר משמעותי חשוב הינו המשך קידום אוכלוסיית העובדים בעלי צרכים מיוחדים, שסעיף 25 בחוק, פתח להם הזדמנות לתעסוקה ראויה והגשמה עצמית.

לכל אחד ואחת מכם יש יכולת לשפר את איכות חיינו ועתיד ילדינו ועכשיו הוא הזמן להצטרף למהפכה הסביבתית.

רוצים להישאר מעודכנים ולקבל את כל חדשות התאגיד?

השאירו כתובת דואר אלקטרוני ונדאג לעדכן אתכם