חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש

הרשמה לניוזלטר

מהו חוק המיחזור שכל בעל עסק חייב להכיר?

האם ידעתם שמעל ל-60% מהפסולת המסוכנת והרעילה מגיעה מציוד אלקטרוני וחשמלי? והאם ידעתם שמרבית הפסולת הזאת מגיעה מארגונים, מוסדות, מפעלים וחברות? טיפים ומידע על חוק המיחזור.

החוק מחייב בתי עסק ומפעלים אשר מחזיקים בפסולת אלקטרונית, להעבירה למיחזור באמצעות גוף יישום מוכר. כלומר חל איסור מוחלט להשליך או לסחור בציוד חשמלי ואלקטרוני שיצא משימוש בבית העסק.

אותם גופי יישום מוכרים מטפלים בכל סוג פסולת אלקטרונית וחשמלית בצורה המתאימה לו, ולכן מלבד שמירה על החוק גם נמנע נזק סביבתי. אך מלבד אלה, להתקשרות עם גוף יישום מוכר יש גם יתרון כלכלי וחברתי: יתרון כלכלי – איסוף הפסולת מבוצע ללא עלות למחזיק הפסולת. יתרון חברתי-סעיף 25 לחוק קובע כי כל גוף יישום מוכר יפעל לקידום הייצוג ההולם של בעלי מוגבלויות.

למעשה, זו הפעם הראשונה בישראל, שחוקק חוק המשלב את ההיבט הסביבתי עם ההיבט החברתי. לכן, באקומיוניטי , תאגיד חברתי למיחזור פסולת אלקטרונית, שמנו דגש מיוחד על קיום נושא העסקת בעלי מוגבלויות. וכבר במשך שנים, בעלי מוגבלויות רבים מועסקים בחברת “אקולוגיה לקהילה מוגנת בע”מ”, אשר הקימה את אקומיוניטי. חשוב לציין כי מתקני טיפול נוספים לפסולת אלקטרונית, מעסיקים אף הם אנשים בעלי מוגבלויות.

בשורה התחתונה, לכל חברה או בית עסק אשר יחבור לגוף יישום מוכר יהיה רווח תפעולי, כלכלי והוא יתרום לקידום הנושא הסביבתי והחברתי.

רוצים להישאר מעודכנים ולקבל את כל חדשות התאגיד?

השאירו כתובת דואר אלקטרוני ונדאג לעדכן אתכם