חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש

הרשמה לניוזלטר

מדוע חוק הפסולת האלקטרונית רלוונטי לכולנו?

פסולת אלקטרונית היא זרם שגדל ואנחנו צופים שנראה עוד ועוד פסולת אלקטרונית גם בבגדים חכמים גם במוצרים בסיסים בבית ששותפים לבית החכם כל מוצר ידבר עם מוצרים אחרים. לכן הזרם של פסולת אלקטרונית כנראה נמצא רק בהתחלה וחשוב שימצא את המקום הנכון למיחזור.

גיא סמט, סמנכ”ל | משרד להגנת הסביבה

כולם מכירים מקרוב את ההשפעה העצומה שיש למוצרי אלקטרוניקה על חיינו, אך פחות מודעים להשפעה המזיקה שיש לפסולת שמקורה במוצרי האלקטרוניקה הללו
 
הנזק הסביבתי של טיפול לקוי בפסולת האלקטרונית 
בכל שנה, מצטברת בישראל כמות פסולת אלקטרונית אשר מוערכת בכ-130 אלף טון! מוצרי אלקטרוניקה מכילים חומרים מהמסוכנים ביותר לסביבה , מתכות כגון: כרום, כספית ועופרת הן רק חלק קטן מהחומרים המצויים בפסולת האלקטרונית. במשך שנים נאספת פסולת אלקטרונית ברחבי  הארץ על ידי אספנים פיראטים שאינם מקפידים על מיחזור נאות של הציוד האלקטרוני. כתוצאה מכך מתבצע לעתים קרובות טיפול בלתי ראוי הכולל שרפת המתכת, שפיכת נוזלים ושמנים רעילים , המובילים לזיהום האוויר, הקרקע והמים.. לא רק הטבע ניזוק גם אנחנו נושמים את הרעלים האלה.  
 
מדוע חוק הפסולת האלקטרונית רלוונטי לכולנו? 
בשנת 2014 נכנס לתוקפו החוק לטיפול בפסולת אלקטרונית כדי להילחם בנזקים הסביבתיים, כולם צריכים להיות שותפים למהלך. החל ברשויות המקומיות, היבואנים והיצרנים וכלה בכל אחד מאתנו. מטרת החוק היא בעיקר טיפול ראוי בפסולת הנאספת. 
 
חשיבות הקצאת המשאבים ליישום החוק 
ברור כי למשרדנו יש חלק חשוב ביישום החוק ובהמשך הליכי האכיפה כנגד יצרנים ויבואנים שאינם חברים בתאגידי המיחזור ומתחמקים מיישום החוק כנדרש . אנו אף שואפים לדרוש מתאגידי המיחזור לעלות מדרגה בפעילותם ולשלב את השלטון המקומי בפעילות זו. בשורה התחתונה, לאיכות הטיפול בפסולת האלקטרונית יש השפעה ישירה על איכות הסביבה ועל בריאותנו ובריאות ילדינו.

 

רוצים להישאר מעודכנים ולקבל את כל חדשות התאגיד?

השאירו כתובת דואר אלקטרוני ונדאג לעדכן אתכם