חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש

הרשמה לניוזלטר

יצרנים ויבואנים? כיצד תעמדו ביעדים אשר הוגדרו בחוק למיחזור הפסולת האלקטרונית

היקפי המסחר של יצרני ויבואני ציוד חשמלי ואלקטרוני מגיעים בכל שנה לשיאים חדשים, וכתוצאה מכך גם כמות הפסולת האלקטרונית והחשמלית שמשפיעה על כולנו. חוק מיחזור פסול אלקטרונית שנכנס לתוקף בשנת 2014 מבקש להסדיר את מחוייבות היצרנים והביואנים בנושא זה.

אנחנו חיים בעידן בו כמות המכשור האלקטרוני והחשמלי היא בלתי נתפסת, ולפעמים נדמה שצירוף המילים ‘לקנות חדש’ דחק מהלקסיקון את המילה ‘לתקן’. היקפי המסחר של יצרני ויבואני ציוד חשמלי ואלקטרוני מגיעים בכל שנה לשיאים חדשים, וכתוצאה מכך גם כמות הפסולת האלקטרונית והחשמלית. לכן, החוק לטיפול סביבתי בציוד חשמלית, אלקטרוני ובסוללות , שנכנס לתוקף במרץ 2014, מבקש להסדיר את אחריות היצרנים והיבואנים בנושא זה.

כל יצרן ויבואן מחויב לדווח על היקפי הציוד הנמכר על ידו בישראל, ולשלם ‘דמי טיפול’ עבור איסוף ומיחזור הפסולת שנוצרה עקב מכירת מוצריו. כדי לעמוד ביעדי המיחזור אשר הוגדרו בחוק, כל יבואן או יצרן צריך להתקשר עם ‘גוף יישום מוכר’, שמפנה ומטפל בפסולת האלקטרונית.

בהתקשרות זאת, גם עומדים בחוק וגם נחסך הצורך בדיווח השוטף למשרד להגנת הסביבה – כיוון שגוף היישום עושה זאת עבורם. התאגיד החברתי למיחזור פסולת אלקטרונית, אקומיוניטי, מספק שירותים אלה עבור כל יצרן ויבואן ועושה זאת ביעילות, שקיפות ומקצועיות. זכרו! שמירה על החוק היא הצטרפות למהפכה הסביבתית.

בואו והצטרפו גם אתם לעשרות היבואנים אשר כבר חתמו וממלאים את חובתם לחברה ולסביבה.

רוצים להישאר מעודכנים ולקבל את כל חדשות התאגיד?

השאירו כתובת דואר אלקטרוני ונדאג לעדכן אתכם