חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש

הרשמה לניוזלטר

האם הרשות המקומית שלכם מיישמת את חוק הפסולת האלקטרונית?

טיפול לקוי של הרשויות המקומיות בפסולת אלקטרונית עלול להוביל למפגע סביבתי. בעזרת מודל חדשני שמיושם בימים אלה, יהיה ניתן לטפל בפסולת אלקטרונית באופן בטוח, יעיל ומבלי לגלגל את העלויות לתושבים.

אלון הוניגמן, מנהל תפעול | תאגיד אקומיוניטי

בפעם הבאה שאתם מחוץ לבית, תסתכלו מסביב ותנסו לראות איזה מתקנים למחזור פסולת הציבה הרשות המקומית באזורכם? פלסטיק? זכוכית? ומה בנוגע לפסולת אלקטרונית?

החשיבות הסביבתית של איסוף והפרדת פסולת אלקטרונית

החוק למחזור פסולת אלקטרונית המחייב את הרשויות המקומיות לספק פתרון לתושבים להשלכת הפסולת האלקטרונית, הציב בפני הרשויות המקומיות אתגר לא פשוט.

האתגר של הרשויות המקומיות באיסוף והפרדה של פסולת אלקטרונית

קיימים מספר מודלים אפשריים ליישום החוק, אך לכל מודל יש גם חסרונות. למשל, איסוף באמצעות מתקנים ייעודיים כפי שנהוג לעשות עם בקבוקים או איסוף בימים קבועים כפי שנאסף הגזם. במודלים אלה ציוד רב נאסף באמצעות אספנים לא מורשים אשר סוחרים בציוד ובמקרים רבים מטפלים בו באופן היוצר מפגע סביבתי. מודל נוסף הוא איסוף מבית התושבים, אולם מדובר בפתרון שעלויותיו מגולגלות על התושבים. אז כיצד עומדים באתגר?

כיצד רשויות יכולות לקיים את חוק המחזור?

לאור הפגמים שציינתי, אקומיוניטי הגתה ובוחנת מודל חדשני וייחודי- עגלה ניידת בעלת פתחים מיוחדים וחד כיוונים לכל סוגי הציוד החשמלי והאלקטרוני, העגלה לא תופסת מקום על המדרכות, הציוד בתוכה לא ניתן לגניבה והסיכוי למפגע סביבתי קטן ביותר. בנוסף, משתתפת אקומיוניטי עם הרשות בפעילות הסברה, חינוך, ופעילות במוסדות המעסיקים בעלי מוגבלויות. אקומיוניטי מיישמת במספר רשויות מקומיות את מודל פעילות זה במסגרת פיילוטים שנועדו לבחון את ישימות הפתרון.

אנחנו מאמינים כי מודל העגלה ויתר הפעילויות יאומצו כפתרון המומלץ ליישום ברשויות המקומיות תוך שהמשרד להגנת הסביבה מוודא כי יימצאו המשאבים המתאימים ליישום פתרון חדשני זה.

רוצים להישאר מעודכנים ולקבל את כל חדשות התאגיד?

השאירו כתובת דואר אלקטרוני ונדאג לעדכן אתכם