חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש

הרשמה לניוזלטר

איפה זורקים את הטוסטר הישן מבלי לגרום לנזק סביבתי?

כדי להבין מהי חובת המשווקים ע”פ חוק מיחזור פסולת אלקטרונית, צריך קודם כל להבין מי מוגדר כמשווק ע”פ החוק? מדריך מקוצר למיחזור שכל משווק וצרכן צריך להכיר

אלון הוניגמן, מנהל תפעול | תאגיד אקומיוניטי

חוק מיחזור פסולת אלקטרונית מעורר בקרב משווקים רבים לא מעט שאלות וב-90 שניות הקרובות ננסה לעשות לכם קצת סדר לגבי חובותיכם העיקריות לפי החוק.

דבר ראשון, משווק הוא כל מי שמוכר או מספק ציוד חשמלי , אלקטרוני וסוללות ובניגוד ליבואנים ויצרנים, למשווקים אין חובה לעמוד ביעדי מחזור. כלומר, משווק אינו מחויב לדווח למשרד להגנת הסביבה על היקף הפסולת האלקטרונית שברשותו, אך קיימת חובה לנהל רישום פנימי.

בנוסף, במועד המכירה או האספקה קיימת חובה לקבל מהלקוח ללא דרישת תשלום או תמורה אחרת, את המכשיר הישן, בתנאי שהוא דומה בכמות או במשקל למוצר הנמכר. משווק סוללות מחויב להציב בשטח החנות מיכל איסוף ייעודי לסוללות ומצברים וכל אדם רשאי לזרוק בו את הסוללות המשומשות – ללא קשר אם רכש חדשות. כדי ליידע את הציבור על כך, כל משווק מחויב להציב שלט במקום הנראה לעין ובכתב ברור, שזהו עסק אשר מקיים את החוק הסביבתי החשוב, כמו כן במכירה מקוונת יש להוסיף הודעה באתר המכירה.

נקודה אחרונה ואולי הכי חשובה- מה עושים עם כל הפסולת האלקטרונית שמצטברת? לשם כך, כל משווק מחויב להתקשר עם גוף יישום מוכר כדוגמת אקומיוניטי שתפקידו לאסוף ולפנות את הפסולת. גופי היישום מחויבים לטפל בפסולת באופן סביבתי, כך שכל משווק שמיישם את סעיף ההתקשרות בחוק למעשה תורם למיחזור נאות ולמאמץ הסביבתי.

רוצים להישאר מעודכנים ולקבל את כל חדשות התאגיד?

השאירו כתובת דואר אלקטרוני ונדאג לעדכן אתכם