תוכנית חינוכית לתלמידים

אודות התוכנית

שנת 2022

מתוכננת פעילות בקרב 433 כיתות , בכ-14,000 תלמידים ביסודי ובחטיבות הביניים

שנת 2021

  • חברת צעד ירוק ועמותת הזנק ביצעו פעילות ב370 כיתות
  • בכ-100 בתי ספר
  • 2,238 שעות לימוד
  • בתוכנית השתתפו-12,000 תלמידים
  • במגוון מגזרים- חילוני, חרדי, ערבי

פותחו שתי תוכניות ייחודית מותאמות לתלמידי בתי הספר היסודיים ולחטיבות הביניים. התוכנית הועברה באמצעות מדריכים מקצועיים ב- 3 מפגשים לכיתה (6 שעות לימוד).

התוכנית מלמדת על התועלת במחזור פסולת אלקטרונית, על הנזקים וההשפעות הסביבתיות והבריאותיות של החומרים המסוכנים בפסולת כשאינם מטופלים כנדרש, על החובה להפריד פסולת ציוד וסוללות מפסולת אחרת והאפשרויות המותרות להשלכת פסולת זו, על צרכנות נבונה, ועל הצורך בלקיחת אחריות סביבתית וחברתית לשילוב אנשים בעלי צרכים מיוחדים בתהליך המחזור.

הפעילות שילבה משחקים, סרטונים וחידונים וקופסת בריחה.

התכנית שילבה את משפחות התלמידים בחלק מהפעילויות ובכך הרחיבה את החשיפה לנושא בקרב כלל התושבים.

התוכניות מיושמות בשיתוף פעולה מלא עם נציגי איכות הסביבה ומחלקות החינוך שברשות.
בסיום למידת הנושא התלמידים הפיקו אמצעי פרסום לעידוד מחזור פסולת אלקטרונית ברשות המקומית.

צילומים מהשטח

כ-12,000  תלמידים מכל רחבי הארץ בכל הרשויות בהן התאגיד פועל, לקחו חלק השנה בתוכנית חינוכית מטעם התאגיד.

דתיים, חילוניים, מהמגזר היהודי ומהמגזר הערבי ,  בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים- השתתפו בתוכנית באמצעות מדריכי עמותת הזנק וצעד ירוק.

המשובים מהשטח – מהמורים, המנהלים ומנציגי הרשויות היו חיוביים ביותר.

בימים אלו יוצא לדרך מחזור שני בתוכנית.

שילוב אנשים עם מוגבלויות בתוכנית החינוכית

נושא השילוב התעסוקתי של אנשים עם צרכים מיוחדים הוא חלק מתפיסת הקיימות.

הרגישות וההתחשבות בסביבה הפיזית והרגישות לסביבה האנושית – מוטמעת באקומיוניטי כעקרון ערכי.  זה משולב בפעילות החינוכית אשר התאגיד יוזם ומפעיל.

התאגיד מקיים מפגש תלמידים עם אנשים עם צרכים מיוחדים בבתי הספר לשיח ולימוד אודות אתגרים העומדים בפניהם על חשיבות קבלת השונה ועתיד העסקתם בשרשרת הטיפול והפרדת פסולת אלקטרונית.

על מנת להביא לידי ביטוי מסר חברתי של שילוב אוכלוסיות של אנשים עם  צרכים מיוחדים באמצעות תעסוקה שיקומית, גויסו אלו במטרה לשוחח עם התלמידים התוכנית החינוכית משלבת אנשים עם מוגבלויות (בזום) ובסרטון.

בתכנית שעוברים התלמידים מתקיימת שיחה אמיתית וכנה אודות החשיבות של הזדמנויות תעסוקה למתמודדים והאתגרים איתם מתמודדים. זהו פרויקט של חדשנות פדגוגית בו התלמידים מרוויחים מבט מיוחד אל חלק באוכלוסייה שאולי לא הכירו והאנשים עם המוגבלויות מקבלים עבודה שמכבדת אותם ועושה טוב לחברה של כולנו. זוהי הזדמנות מיוחדת לשלב עקרונות תיקון הסביבה ותיקון החברה לחזון אחד, במעגל  של סביבה, חברה וכלכלה .

כמשוב מהתוכנית התקבלו תגובות הן ממרכזי תעסוקה והן מהמתמודדים עצמם שהודו על ההזדמנות לחיבור מהסוג הזה בו הם יוצאים נישכרים בשכר ומהאפשרות לעבוד למרות המגבלות האישיות שלהם. כל השותפים הודו על החיבור המרגש לילדים.

Play Video about שילוב-בעלי-מוגבליות-פתיח

אקומיוניטי – תאגיד חברתי למיחזור פסולת אלקטרונית בע"מ ("אקומיוניטי") הינה חברה הפועלת כ"גוף יישום מוכר" מטעם המשרד להגנת הסביבה ומתפקידה לפעול ליישום קיום חובות יצרנים ויבואנים על פי חוק לטיפול סביבתי בציוד חשמלי ואלקטרוני ובסוללות התשע"ב – 2012 ("חוק פסולת אלקטרונית").

03-6704568

[email protected]community-erp.co.il

אימבר 7 קריית אריה, פתח תקווה

אקומיוניטי ברשת

צור קשר

אקומיוניטי - תאגיד חברתי למיחזור פסולת אלקטרונית כל הזכויות שמורות © 2014